Головна » 2020 » Травень » 8 » Славні українки усіх часів, яких знає весь світ (Галерея історичних портретів «Великі Українці»)

Без перебільшення та з гордістю можна сказати, що про жінку-українку ходять легенди. Українки ставали королевами, впливали на політику держав, з’являлися на полотнах всесвітньо відомих художників і створювали всесвітньо відомі полотна власноруч.

Вони робили наукові відкриття, виступали на світових сценах, писали книжки.
В рамках проєкту «Цікава історія з бібліотекою» Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує згадати та дізнатись нове про жінок давньої та сучасної України. Нам є ким пишатися, ким захоплюватися і на кого рівнятися.

Княгиня Ольга

Видатна історична постать, овіяна легендами. ЇЇ діяльність залишила помітний слід у східнослов'янській історії Х ст.

Княгиня об'єднала колишні окремі племінні володіння у єдину державу.
У зовнішньополітичній діяльності визначила нові підходи, надаючи перевагу мирним засобам над воєнними. Сприяла зміцненню міжнародного авторитету Київської Русі.

Православна церква вшановує княгиню Ольгу як святу. Прийнявши християнство, вона ненасильницькими методами сприяла його поширенню в Київській Русі.

Дізнавайтесь ще більше про славетних українок з надзвичайно цікавої підбірки «Народжена у вишиванці!..» від українського інтернет-журналу «Пані»:

Відео: «Обличчя української історії. Княгиня Ольга»

Категорія: Цікава історія з бібліотекою | Переглядів: 552 | Додав: estet | Теги: Великі українці, княгиня ольга, українки | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2020  »