Головна » 2020 » Вересень » 7 » Система, що впорядкувала світ (про таблицю Менделєєва)

Система, що впорядкувала світ (про таблицю Менделєєва)
«Істина відкривається
в тиші тим, хто її розшукує»
(Д.І.Менделєєв)

Відкриття таблиці періодичних хімічних елементів стало явищем світового масштабу. Дмитро Іванович Менделєєв, учений з широким науковим кругозором, зумів об'єднати всі уявлення про природу хімічних елементів у єдину струнку концепцію періодичного закону, що став графічним виразом їх упорядкування.

Значення періодичної системи Дмитра Менделєєва складно переоцінити, оскільки завдяки їй:

- систематизувалися знання про властивості вже відкритих хімічних елементів;
- з'явилася можливість прогнозувати відкриття нових хімічних елементів;
- почався розвиток таких розділів фізики, як фізика атома і фізика ядра.

Легенди і міфи:

- найпоширенішою вигадкою в історії відкриття таблиці Менделєєва є те, що начебто вчений побачив її уві сні. Насправді сам Дмитро Менделєєв спростував цей міф. «Я над нею, може бути, двадцять років працював, а ви говорите: сидів і раптом ... готово!», – якось сказав учений про своє відкриття. Тільки наполеглива праця та природний талант ученого дали довгоочікуваний результат;

Д.І. Менделєєв опублікував свою схему періодичної таблиці в журналі Російського хімічного товариства й розіслав повідомлення про відкриття провідним ученим світу. Надалі хімік неодноразово доопрацьовував і поліпшував схему.

Відео: Одна Історія. Хто такий Менделєєв, який придумав ту саму таблицю, але не горілку.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 792 | Додав: estet | Теги: таблиця Менделєєва | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2020  »