Головна » 2021 » Січень » 20 » Розумний кошик для сміття (Пізнавальний проєкт «ЄВРИКА! Знати, щоб цікаво жити»)

Всім відомий такий необхідний атрибут кухонної кімнати, як кошик для сміття. Протягом досить тривалого часу він не змінював своєї традиційної конструкції. Але останнім часом, завдяки науково-технічному прогресу, з’явилася можливість провести модернізацію цього кошика з використанням сучасних досягнень фізики та електроніки.

Актуальність такої модернізації викликана необхідністю забезпечення комфортного перебування в кухонній кімнаті, задоволення санітарно-гігієнічних вимог, інтегрування обладнання житла до систем «розумного» будинку.

Знайомтесь: Юдіна Анна, учениця 10 класу Харківської гімназії № 47 Харківської міської ради. Фізика – один з найулюбленіших предметів Анни. Успішне навчання в школі Анна поєднує з відвідуванням гуртка «Юні конструктори приладів радіоелектроніки» Харківської обласної МАН (Малої академії наук), де поглиблює свої технічні знання, знайомиться з будовою сучасних електронних приладів та сама створює пристрої автоматизації.

Саме вона під керівництвом свого наставника В.Д. Лаврова розробила «розумний кошик», який є програмно-апаратним комплексом, керування роботою якого в автоматичному режимі здійснюється за допомогою мікроконтролера Atmega 328.

Кошик обладнано кришкою, яка щільно закриває змінний контейнер для накопичення сміття. Встановлена система ультразвукових та інфрачервоних датчиків забезпечує автоматичне відкривання кришки при наближенні до кошика на відстань 30 см, веде контроль наповнення контейнеру та часу зберігання сміття в ньому.

При наповненні контейнера або перевищенні терміну зберігання більше 1 доби відповідний сигнал за допомогою модуля бездротового зв’язку передається на будь-який засіб мобільного зв’язку (планшет, смартфон тощо). А мультимедійні пристрої забезпечать не тільки звуковий супровід процесу викидання сміття, але й дозволять прослухати улюблену музику, радіопередачу або іншу інформацію з радіомережі.

Пристрій має автономне живлення від акумулятора, заряду якого вистачає на місяць безперервної роботи.

Контейнер для сміття підлягає легкій заміні. Випробування макету кошика підтвердило працездатність прийнятих технічних рішень, можливість використання модернізованого пристрою за призначенням.

Прочитати про юну винахідницю Анну Юдіну та її наукову розробку ви зможете в № 3-4 журналу «Школа юного вченого» за 2020 рік в розділі «Техніка».

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 365 | Додав: estet | Теги: Юдіна А., ЄВРИКА, сміття | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2021  »

Olenavolchenko