Головна » 2020 » Вересень » 18 » Представляємо виставку «Світ без насильства»

Представляємо виставку «Світ без насильства»
У відділі обслуговування учнів 5-9 класів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей представлено виставку «Світ без насильства».

Мета виставки - привернути увагу громади до надзвичайно актуальної на сьогоднішній день для українського суспільства проблеми - булінгу.

Булінг (від англійського bullying) - цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет.

Таке явище, як шкільне цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою. ВУкраїні із проявами булінгу стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму.

Останнім часом у світі активно говорять про те, як зупинити шкільне насилля. До чого ж може призвести ігнорування булінгу та як його попередити?

Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.

В ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують та ті, хто спостерігають. Якщо булінг відбувся, він може повторюватися багато разів.

Дуже часто булінг призводить до непоправних наслідків, тому, щоб його попередити, Перше і Найголовніше Правило - не тримати це у секреті!

Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.

Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні - йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.

Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

Саме про це – виставка «Світ без насильства».

На виставці до вашої уваги матеріал з часопису «Позакласний час» (Позакласний час. - 2020.- №1)

ВПРАВА «БУЛІНГ ЧИ ПІДДРАЖНЮВАННЯ?»
Ця вправа допоможе навчитися відрізняти дружні піддражнювання від булінгу. Зачитайте ситуації з карток і намалюйте поруч відповідний смайлик.

1. Ви з другом ідете до класу. «Поспіши, копухо, бо запізнимося».
2. Ти добре відповів на уроці. Однокласник сказав: «Молодець, вискочко!».
3. Однокласник закриває ніс і каже: «Від тебе тхне, як від скунса! Це огидно!» І всі в класі починають сміятися.
4. Однокласник, дивлячись на твої нові штани, каже з посмішкою: «Де ти їх узяв? На звалищі?».
5. Ти почав носити окуляри. Однокласник каже: «Вони так по-дурному виглядають, чотириокий!». Тобі стало сумно.
6. Ти у друга в гостях. На обід подають шоколадний пудинг. Друг знає, що ти обожнюєш шоколад і каже: «Треба швидко їсти, бо з нами сьогодні шоколадний монстр!».
7. Ти виграв у свого брата гру. І він каже: «Не можу повірити… Я тебе вб’ю!».
8. Ти обідаєш у шкільній їдальні. До тебе підходить однокласник, якого ти не любиш і каже: «Тобі краще відмовитися від обіду, жиртрест».
9. Ти і декілька однокласників граєте у баскетбол. Коли ти втретє не закидаєш м’яч у корзину, один із них каже: «Ну ти і мазило!». І всі сміються.
10. Однокласник намалював твій портрет зі смішними вусами і повісив його на видноті. Всі сміються, але тобі зовсім не смішно.
11. Ти кумедно танцюєш, щоб розсмішити друзів. Вони сміються. Тобі також смішно.
12. Ти виконав пісню на конкурсі талантів. Після виступу твій однокласник сказав: «Ти співав, наче собака на ланцюгу». Тобі стало сумно.
Запам’ятайте! Булінг – це, якщо:
• людині завдали болю, принизили фізично або словесно;
• така поведінка повторюється, хоча може статися й один раз;
• це було зроблено навмисно;
• людина, якій заподіяли шкоду, не може сама захистити себе;
• людина, яка вчинила булінг, має переваги – старша, фізично сильніша, у неї вищий авторитет у групі.

Пам’ятаймо! Діти обирають світ без насильства!

Рекомендуємо вам почитати художню літературу з виставки під назвою «Світ без насильства» , яка допоможе краще зрозуміти інтереси і проблеми сучасних підлітків, а також допоможе знайти вихід зі складної ситуації:
1. А. Аудгільд Сульберґ. Хто проти суперкрутих.
2. Голдінг Вільям. Володар мух.
3. Гридін Сергій. Не такий.
4. Доломан Анна. НЕВДАХА, або Ласкаво прошу до мого світу.
5. Желєзніков Володимир. Опудало.
6. Ініна Ніка. Хрангели. Якби не вони, світ став би іншим…
7. Космовська Барбара. Позолочена рибка.
8. Нестлінгер Кристина. Обзивають мене МУРАХОЇДОМ.
9. Процюк Степан. Сорок цистерн любові.
10. Слоньовська Ольга. Дівчинка на кулі.
11. Штрассер Тод. Хвиля.

Категорія: Події | Переглядів: 566 | Додав: estet | Теги: книжкова виставка, булінг | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2020  »