Головна » 2020 » Липень » 23 » Порятуй і збережи. 23 липня – Всесвітній день китів і дельфінів

Порятуй і збережи. 23 липня – Всесвітній день китів і дельфінів
Це особливе свято для людей, що закликає їх стати на захист тварин. Дата була затверджена в 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія ввела заборону на китовий промисел. Мета всесвітнього дня китів і дельфінів – заборонити вбивство і вилов цих тварин. Щорічно різноманітні природоохоронні групи і організації проводять акції і демонстрації на їх захист.

Особливе значення цей день має і для України, оскільки в Чорному і Азовському морях живуть популяції дельфінів. Багато видів цих тварин занесені до Червоної книги. У світі налічується близько 80 видів китів і дельфінів.

Кити. Цікаві факти:

- одні з найбільших істот на планеті, незважаючи на свої гігантські розміри, одні з найбезпечніших;
- можуть не спати три місяці, не їсти вісім, не дихати до двох годин і при цьому долати гігантські відстані до декількох тисяч кілометрів;
- найбільшим з китів — синій;
- щодня дорослий кит поглинає приблизно до трьох тонн криля – невеликих рачків;
- видає звук такої гучності, який інші кити здатні почути на відстані більше 16 тисяч кілометрів;
- кити не мають зовнішніх вух, вони слухають «горлом»;
- мають поганий зір і не мають нюху, слух — єдиний спосіб орієнтуватися в океані і добувати собі їжу;
- здатні пірнати на глибину до 1000 метрів ( тиск на такій глибині в 100 разів перевершує тиск на поверхні);
- ссавці кашалотів мають мозок вагою до 8 кілограмів,тоді , як мозок синього кита важить лише 3 кілограми;

Дельфіни. Цікаві факти:

- існують 32 види морських дельфінів і чотири типи річкових.
- вони дуже розумні;
- більшість дельфінів живуть зграями, і можуть утворювати величезне скупчення. Проте зазвичай їх групи невеликі: від 2-3 до 100 особин.
- можуть плавати з швидкістю до 30 км/год протягом тривалого часу;
- середня тривалість життя складає 17 років. Проте, деякі з них живуть протягом 50 років;
- у роті дельфіна близько 100 зубів. Вони використовують зуби, щоб захоплювати здобич, але не жують її. Вся їжа поглинається цілком;
- очі дельфіна виробляють сльози, які захищають їх від інфекцій;
- морські дельфіни чудово бачать, як під, так і над водою;
- не мають нюху, але у них є відчуття смаку, можуть розрізняти солодкий, кислий, гіркий і солоний .
- мають здатність дуже швидко загоювати рани, які вони отримують;
- багато разів рятували потопаючих і потерпілих людей в корабельних аваріях.

В Чернігівській обласній бібліотеці для дітей, є як пізнавальні книги про китів і дельфінів, так і художні.

Відео: Кит Горбач

Відео: ЛИРИКА МОРЯ...

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 496 | Додав: estet | Теги: Дельфіни, кити | Рейтинг: 0.0/0

«  Липень 2020  »