11:36 «Пам’ятаємо. Перемагаємо!» Зустріч з істориком до Дня пам’яті та перемоги | ||||
![]() Чому нині, у наш час, важливо не тільки зберегти пам’ять про ті події, а й відтворити правду та історичну справедливість, - дізнавалися в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей. Старшокласники ліцею № 22 зустрілися з відомим істориком, представником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Бутком. Роль українців у перемозі в Другій світовій війні – ключова тема, яку розкрив історик, доповнюючи цікаву розповідь невідомими фактами, розвінчуючи міфи і наративи російської пропаганди, відкриваючи спільність між нацизмом і рашизмом, проводячи паралелі між сучасним і минулим. День пам’яті і перемоги – це не свято, бо людство (в тому числі й Україна) заплатило величезною кількістю життів. Український народ хоч і переміг нацизм, але не виграв у тій війні, опинившись під окупацією російсько-комуністичного режиму. І до сьогодні Україна бореться за свою незалежність. Історик наголошував, що вільними ми можемо бути тільки у власній державі, коли ми є господарями своєї долі і самі визначаємо напрямок розвитку своєї країни. Українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, справедливішої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на планеті. Сьогодні в умовах агресії єдиний шлях відновлення – перемогти загарбника. Для більш глибокого вивчення і розуміння теми, пропонуємо переглянути презентацію Сергія Володимировича Бутка «Роль українців у перемозі в Другій світовій війні», яку бібліотекарі та вчителі можуть використати для своїх заходів. Дякуємо Сергію Володимировичу і запрошуємо всіх охочих відвідувати заходи в рамках пізнавального проєкту «Цікава історія з бібліотекою». ![]() ![]()
| ||||
|
Всього коментарів: 0 | |