Головна » 2013 » Листопад » 26 » Огляд дитячої літератури, виданої у 2012 році у Чернігівській області13:29
Огляд дитячої літератури, виданої у 2012 році у Чернігівській області
Найперше, звертаємо увагу на видання М. Коцюбинського «Оповідання для дітей», що побачило світ за сприяння Управління у справах преси та інформації ОДА у Чернігівському видавництві «Десна-Поліграф». До збірочки увійшло декілька оповідань: «Харитя», «Ялинка», «Маленький грішник» та «П’ять казочок». Проникливе відображення дитячих почуттів у різних життєвих ситуаціях робить оповідання глибоко психологічними, повчальними для становлення повноцінної особистості. У книзі представлені оповідання для дітей, у яких автор піднімає морально-етичні проблеми, проблеми родинного виховання дітей. Книга адресована дітям молодшого та середнього шкільного віку. Кожен із творів має свою проблематику, свій художній профіль. Через вирішення проблем своїх героїв, М. Коцюбинський і для себе відкриває нові й нові можливості художнього освоєння світу.

Напрочуд цікавим є також видання «Українські народні казки. Казки Чернігівщини», що вийшли в межах унікальної сорокатомній тематичної серії, започаткованої Чернівецьким видавничим домом «Букрек» на матеріалах, збиранню, впорядкуванню та літературному опрацюванню яких упорядник Микола Зінчук присвятив понад 35 р. До двох томів, присвячених Чернігівщини, увійшли казки самобутнього характеру, записані у 2007–2008 рр. Мову казок наближено до літературної, але найхарактерніші діалектизми, іншомовні запозичення та синтаксичні конструкції збережено. Кольорові та чорно-білі малюнки для книги зробив наш земляк — чернігівець Віктор Бурнос.

Вже третій рік поспіль Чернігівська обласна бібліотека для дітей разом з чернігівськими письменниками Тетяною Пакалюк, Аллою Сокол, Надією Галковською, Оленою Конечною, Михасем Ткачем, та завдяки фінансовій підтримці альянсу «Нова Енергія України» здійснюють один із найцікавіших проектів дитячої творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України». Суть проекту — конкурс літературної творчості дітей області, після чого видається книжка переможців. Цікаво, що ілюструють книжку також діти — переможці художнього конкурсу даного проекту. Так, 2012 р. було видано книжку «Хай весь світ дивують нині діти неньки України». Книжка включає як прозові так і поетичні дитячі твори, гарно ілюстрована, має гарне поліграфічне оформлення.

Кульбабка
Нібито все просто й зрозуміло:
Вдосвіта кульбабка зацвіла,
Сонцю квітку щиро і несміло
У листках-долоньках подала.
Їй ці дні ніколи не забути,
Але швидко промайне весна:
Полетять зернята-парашути –
Стане зовсім голою вона.
Мабуть, у житті воно так треба.
День мій теж за обрій поспіша.
Хочу одного, щоб просто-неба
Не лишилась голою душа.

Зазимко Анна,
м.Бобровиця, 8 клас,
2 місце


2012 року у Чернігівському видавництві «Десна Поліграф» побачила світ книга Володимира Сенцовського «Глибинка, повита туманом». До нової книжки письменника увійшли два цикли оповідань — «Погаслий сонях» і «Материнка». Перший із них містить твори про сучасне українське село з придеснянської глибинки. А другий — оповідання та казки, присвячені дитячій тематиці. Від них віє пахощами вулиці та квітучих лугів, сонячним теплом і батьківською ніжністю. Оповідання Володимира Сенцовського легкі, щирі, веселі. Ніби вихоплені з дитинства самого автора, що минуло в загубленому, мов рукавичка, невеликому і мрійливому селі Носелівка, серед неповторної, озвученої заливистим солов’їними тьохканням та лелечим клекотом, природи. Читаєш їх і ніби сам повертаєшся в незабутні, світлі, а заразом, з далечини прожитого, вже й трішечки сумні, дитячі роки. До речі, книга отримала перше місце в обласному конкурсі «Краща книга року» в номінації «Література для дітей та юнацтва».

Як завжди, багатою на книжковий урожай стала Тетяна Пакалюк. 2012 року побачили світ декілька книжок авторки. Перш за все, це «Найкращий в світі друг» та «Історія одного кіднепінгу», видані в Мені видавництвом «Домінант». Обидві, як і всі книги авторки, мають повчальний зміст, соціальний підтекст, яскраво оформлені (художники М. К. Неделюк і М. М .Скоробагатько) та несуть у собі тільки позитив. «Найкращий в світі друг», — це книга, з двояким змістом, адже розповідає про шкільне кохання та про маму, яка допомагає хлопчикові, головному герою, завоювати серце дівчинки. Інша книга «Історія одного кіднепінгу», є дитячим детективом, в основу якого покладені стосунки між братами та сестрами. Чому братикам і сестричкам потрібно не сваритися, любити та берегти одне одного? На це питання дає відповідь Тетяна Пакалюк. Також, авторка, закликає дітей не довіряти стороннім людям, вчить вирізняти злочинців. Книга, несе реальну користь, адже дає змогу маленькому читачеві зрозуміти, що не всі люди хороші та ща не всім можна довіряти.

Привертає увагу також дитяча казка Т. Пакалюк «Тихе лихо», видана тим самим видавництвом і проілюстрована М. М .Скоробагатьком. Це не звичайна казочка, адже в ній йдеться про корупцію та державний лад нашої країни. Легко та доступно у віршованій формі авторка показує, наскільки шкідлива корупція. До речі, книги «Найкращий у світі друг» та «Тихе лихо» отримали третю премію у номінації «Література для дітей та юнацтва» у обласному конкурсі «Краща книга року».

Друге місце у конкурсі «Краща книга року–2012» отримала Валентина Михайленко за книжку «Друзі», теж видану в Мені із ілюстраціями А. Книр. Ця книга — перша, написана авторкою для дітей. Вона вчить любові до братів наших менших, умінню вірно дружити, допомагати один одному. Книга цікава не лише дітям, але й усім, хто любить природу, цінує щирість у взаєминах.

Надія Іванівна Перепадя порадувала малечу новою книжкою «Стасик у королівстві шоколадної троянди». Книжечка, теж видана Менським ТОВ «Домінант», яскраво проілюстрована С. Конаховським із розрахунку на вподобання дошкільників, до яких і звертається авторка. Казка навчає малят добра, любові до рідних, чуйності.

Маргарита Бордонос, володарка започаткованої 2012 р. на «Зеленій хвилі» в Одесі «Корнійчуковської премії» каже: «Часто батьки не читають самі, тому і малеча не читає. Якщо батьки люблять книги, вони привчають дітей до читання. Діти допитливі, вони книги люблять і розглядають. Дуже важливо, щоб книга була гарно проілюстрована». Саме таким вимогам відповідає книжка цієї письменниці «Вітамінка доброти». Видання розраховане на дітей молодшого віку, гарно ілюстроване та навчає малечу бути добрими, вихованими, уважними, не проходити повз тих, хто потребує допомоги.

Казакова Лариса,
головний бібліограф і краєзнавець
Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. М. Островського.


target="_blank">http://www.chl.kiev.ua/key/Books/ShowBook/199 - цей матеріал на сайті Національної бібліотеки України для дітей. "Краща література юним читачам», скорочено - КЛЮЧ – таку назву має проект, присвячений дитячій літературі України.

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Нові книги | Переглядів: 2098 | Додав: estet | Теги: Чернігівщина, Дитяча література, 2012 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
biblioteka1898