Головна » 2019 » Листопад » 19 » "Нехай музика заграє з веселої ноти!..." (про музичні інструменти нашого народу)

Кружляй же завжди, пісне, на орбіті,
Брини й лунай в різноголоссі нот.
Про рідний край і нашу пісню в світі
Не забувай, співучий мій народ!

Народні музичні інструменти України – це яскрава сторінка історії музичної культури українського народу. Музичні інструменти, як і загальна культура українського народу, мають у своїй біографії драматичні й навіть трагічні сторінки.
Цікаве знайомство першокласників 22 ліцею з українськими народними музичними інструментами відбулося сьогодні у відділі мистецтв обласної бібліотеки для дітей.
У бібліотеці лунала народна музика, а наші маленькі читачі дізнавалися, що з давніх давен і в роботу, і в дозвілля, на панських ланах і на своїх, натщесерце і попоївши, в українських хатах і на подвір’ї така музика була завжди поруч з нашими пращурами. Грали скрипки, дзвеніли струни цимбалів, заливались трелями флояри. Часто в село заходили мандрівні музики: кобзарі, лірники, бандуристи. Мелодії лилися то стрімкі, наче гірська річка, то тихі, як погожа літня днина.
Музичні інструменти українського народу у всі часи виявляють багатство його душі, свідчать про високу матеріальну та духовну культуру.

Категорія: Події | Переглядів: 602 | Додав: estet | Теги: Музичні інструменти | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2019  »