Головна » 2023 » Січень » 26 » Лекція «Меценати з родини Тарновських. Василь Васильович Тарновський (молодший)»

Чернігівська обласна бібліотека для дітей продовжує культурологічну подорож в рамках проєкту «Наша спадщина». Чергова лекція кандидатки філософських наук Тамари Андрійчук розкрила своїм слухачам долю людини, яка зробила дуже багато, щоб ця спадщина збереглась і сьогодні стояла на захисті нашої ідентичності. Мова йде про Василя Васильовича Тарновського (молодшого).

Про таких людей кажуть: «У вдячній пам’яті залишаються ті, що віддають».
Попри не надто довге життя (62 роки: 1837 - 1899), зробити встиг чимало.

Щоб збагнути непересічну постать і діяльність Василя Тарновського (молодшого), важливими є такі факти:

 На усіх картинах він зображений у національних строях. Не цурався народного вбрання.
 Захоплювався козаччиною і старожитностями, за що друзі називали його «Гетьманом».
 Почав колекціонувати з 18 років.
 Колекція старожитностей Василя Васильовича Тарновського (молодшого) містить понад 400 речей докняжої доби, понад 1700 – доби Київської Русі, більше 800 – козацької доби.
 Львівська «Просвіта» обрала його своїм почесним членом за увагу до українських старожитностей.
 Все, до найменших дрібниць, що пов’язане з Тарасом Шевченком, викупив і зберіг. Це більше тисячі артефактів.
 Свою безцінну колекцію заповів Чернігівському губернському земству з метою подальшого створення музею українських старожитностей.
 В останні роки життя, коли Тарновський важко хворів, через брак коштів постала дилема: продати маєток чи колекцію. Він продав маєток.
 Експонати музею Тарновського були зібрані не для власної потреби, а для наступних поколінь

Лише за Шевченкіану ми повинні уклінно дякувати великому колекціонеру та меценату. Пишаємося нашим земляком, великим українцем, колекціонером та меценатом Василем Васильовичем Тарновським (молодшим). Адже його роль у підтримці українських митців, розвитку культури та збереженні історичної та культурної спадщини – безцінна.

Категорія: Події | Переглядів: 110 | Додав: estet | Теги: лекція, Тарновський В., Андрійчук Т. | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2023  »