Головна » 2022 » Січень » 31 » Крути. Історія української нескореності

Крути. Історія української нескореності
Бій під Крутами – найвідоміший бій української революції початку ХХ століття, попри те, що інших боїв в Україні було сотні. Крути стали прикладом героїзму та жертовності української молоді в обороні свободи та незалежності своєї батьківщини.

Минуло вже 104 роки, попри те, кількість міфів навколо цієї події ані трохи не зменшується, хоча написано багато спогадів самих учасників бою під Крутами. Міфи виявилися в народній свідомості живучішим за історичну правду. Нова боротьба потребувала героїв, а історична правда відходила на другий план. Як писала свого часу відома поетка і членкиня ОУН Олена Теліга, «чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз’яснююче світло від цього символу».

Отже, з’ясовуємо найголовніші питання про бій Крутами:

 Крути – «українські Фермопіли», де на захист незалежності стали тільки 300 студентів і гімназистів?
 Вирішальний бій – чи незначний епізод, який не вплинув на перебіг війни з більшовиками?
 Перемога чи поразка?
 Та й зрештою, коли саме це сталося – 29 чи 30 січня 1918 року?
Розібратися в тому, що ж відбувалось в дійсності під Крутами в січні 1918 року, вам допоможуть книги, які ви знайдете в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей.
 Бій відлунав… / Упорядник В. О. Рог. – Чернігів : «РВК «Деснянська правда», 2006.
 Героїка трагедії Крут / Упор. В. І. Сергійчук. – К.: Україна, 2008.
 Крути: Пам’яті героїв Крут / Упор. Зінкевич О., Зінкевич Н. – К. : Смолоскип, 2010.
 Крути. Січень 1918 року : Київ : Видавничий центр «Просвіта»,2008.
 Крути : 100 років подвигу, 1918 – 2018 / Упор. Тинченко Я. Ю. – К.: ЛАТ & К, 2018.
 Тур-Коновалов К. Крути 1918 : роман. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2019

Вивчайте історію своєї країни разом з бібліотекою. А ще розібратися у подіях 104-річної давності допоможе відео від каналу «Історія без міфів»: «300 українських спартанців. Міфи про Крути».

Всі неточності і перебільшення у висвітленні подій під Крутами не заперечують символізм битви під Крутами – в час біди на захист Батьківщини має стати кожен від малого до великого. І молодь завжди була в перших рядах борців. Слава героям України!

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 309 | Додав: estet | Теги: крути | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2022  »