Головна » 2015 » Травень » 15 » «Книга пам’яті мого роду» Пам’ятаємо. Перемагаємо!

«Книга пам’яті мого роду» Пам’ятаємо. Перемагаємо!
Ми живемо у XXI столітті, а й досі незагоєною раною залишається пам’ять про страшні, жорстокі уроки Другої світової війни, про величезні людські втрати. Пройшло 70 років з дня Перемоги, вже є в нас День пам’яті і перемир’я 8 травня, а 9 травня - відзначаємо день Перемоги над нацизмом. Поступово білими журавлями відлітають у вічність мужні ветерани, що подарували нам переможну весну 45-го. А як вони йшли до неї, яку ціну сплатили за нашу волю і свободу? Як сьогодні сприймаються події тих далеких днів? Чи легко сьогодні бути переможцем? Як шанує юнь своїх дідів, прадідів, старше покоління?
Саме тому юні читачі Чернігівщини взяли активну участь у Всеукраїнському сімейному конкурсі: «Книга пам’яті мого роду», який з’ініційований Національною бібліотекою України для дітей до 70-річчя Перемоги. Першими літописцями воєнної хроніки своїх родин стали учасники міського конкурсу «Читаюча родина Чернігова - 2015», учні, батьки, дідусі, бабусі, цілі родини, потім до них приєдналися цілі родини з усіх куточків Чернігівщини. Діти і підлітки разом зі своїми рідними, близькими згадали всіх, хто захищав рідну землю, Україну. Вони записали спогади ветеранів, знайшли в сімейних архівах фото, документи, навіть листи з фронту своїм рідним – пожовклі від часу, іноді зі слідами сліз… В кожній історії ми бачимо долю всієї країни – а чи то на фронті, чи в тилу, а чи солдата, а чи дитини, яка пережила всі ті страшні часи. Багато вдячних, добрих слів написали юні автори на адресу захисників Вітчизни, є і вірші – можливо, недосконалі, проте щирі.
Кращими визнані такі роботи:
1- Чернігів, ОДБ ім. М. Островського «Книга пам’яті мого роду» (колективна книга пам’яті учасників міського конкурсу «Читаюча родина Чернігова -2015»
2- Сухомлин Іванна, 10р., м. Щорс;
3- Шпак Данило, 5 кл., М.-Коцюбинська гімназія;
4- Хзам Марина, 14 р., м. Корюківка «Корюківська сльоза»
5- Баклан Дарина, 6 кл., м. Носівка «Мій дідусь – моя гордість»
6- Білець Юлія, 9 кл., Макошинська ЗОШ;
7- Родина Пушкарських «Ми живемо щоб пам’ятати», м.Ніжин
8- Родина Коробових – відеокнига «Лист прадідові Герою Радянського Союзу Олександру Коробову», м.Прилуки

Головне - вчасно встигнути згадати усіх рідних і близьких, всіх ветеранів, які залишаються в нашій пам’яті не тільки ласкавими, добрими прадідусями, прабабусями, а й справжніми героями, мужніми, сміливими. Декого з них сьогоднішні юні автори навіть і не бачили, але розповіли про них, про їхні життя і подвиги зі спогадів своїх близьких. Є серед цих людей герої, яких згадують у відомих книжках, а є дуже скромні, що встигли написати з фронту своїй матусі лише єдиного листа… Але всім їм – низький доземний уклін за їхній подвиг, за їхній безцінний дарунок всім нам – волю, свободу, щастя жити на нашій прекрасній землі. Сьогодні знову наша країна у великій небезпеці і молоде покоління достойно захищає рідну землю, її свободу, незалежність. Пам’ятаємо. Перемагаємо!
Висловлюємо щиру вдячність всім юним авторам, їхнім родинам за плідну роботу:
1. Кобизька Богдана, 16 р. Ніжинський р-н с. Григоро-Іванівка
41. Лазоренко Ірина, 8 кл. Прилуцький р-н с. Линовиці
42. Рудько Юрій, 9 кл. Прилуцький р-н с. Сергіївка
43. Cухомлин Іванна 10 р. м. Щорс

Категорія: Події | Переглядів: 1533 | Додав: estet | Теги: ІІ світова війна, книга пам'яті, сімейний конкурс | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2015  »