Головна » 2023 » Вересень » 7 » Кіносеанс «Українське сучасне документальне кіно» («Битва за Чернігів» 1-3 серії. До Дня українського кіно)

Щорічно у другу суботу вересня (цього року - 9 вересня) відзначається День українського кіно – професійне свято працівників кінематографії.

Ренесанс сучасного українського кіно відбувся — про це свідчать і глядачі, і чисельні добірки найкращих українських фільмів, які треба дивитися, вивчати й надихатись ними. Це стосується і художнього, і документального кіно.

Пропонуємо знайомство з документальним фільмом «Битва за Чернігів». Це трисерійний фільм, героями якого стали лише військові. Це погляд на події лютого-березня 2022 року як професійних воїнів, так і добровольців, як солдатів-новобранців, так і генералів та полковників. На цей момент, це найбільш повна історія оборони Чернігова, знята за спогадами безпосередніх учасників тих подій.

«Ключові бої за місто повністю зламали плани росіян взяти Київ за три дні та змусили їх тікати під прикриттям жесту доброї волі. Нашими героями будуть військові. Це погляд на ті події, як професійних воїнів, так і добровольців, як солдат-новобранців, так і генералів та полковників», — розповідає продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток.

Контроль над містом ворогам необхідний був для наступу на Київ, а Чернігів у випадку захоплення мав стати для російських військ таким собі логістичним хабом на пів дорозі до столиці. Так про стратегічне значення Чернігова для росіян каже офіцер оперативного командування "Північ" Олександр у першій серії документального фільму "Битва за Чернігів"…

У 1-й серії:
— Як росіяни готувались до нападу на Україну та скільки російських військ йшло захоплювати Чернігів?
— Яке значення мало місто в планах росіян, та як відбувалося вторгнення на Чернігівщину?
— Місця перших боїв за Чернігів та де Збройні Сили громили перші колони росіян?
— Що пішло не так у плані оборони Чернігівщини 24 лютого і чому Леонід Хода вважає, що це дозволило відбити російську навалу?
— Якої довжини була найбільша колона російських військ біля Чернігова?
— Як росіяни намагалися захопити аеродром «Півці» і що їм завадило це зробити?

У 2-й серії:
— Бій на гіпермаркеті “Епіцентр”: як бійцям вдалося взяти в полон російського комбата Щьоткіна;
— Росіяни обходять Чернігів із заходу: чому вони намагалися знищити позицію “Спарта”;
— Чернігівська “Чорнобаївка”: чому цієї слави набуло село Шестовиця і скільки там знищили росіян;
— “Віджатий” блокпост та засідка: як генерал-майор Ніколюк воював з росіянами в Ягідному;
— Спроби оточити Чернігів: як російську армію розгромили у Количівці;
— Бої за Лукашівку: як загинули брати росіяни Бутусіни, які воювали на стороні України.

У 3-й серії:
— Як наші воїни боролися з російськими літаками. Історію про легендарне збиття літака пілота Красноярцева;
— Як російська армія знищувала Чернігів, звідки та чим били по місту, як наші військові цьому протидіяли, як їм допомагало місцеве населення, як працювали аеророзвідка та коректувальники;
— Найбільш драматичні за час блокади Чернігова бої в Новоселівці, бої на горі, захід російських військ на лижну базу, де до вторгнення тренувались наші спортсмени;
— Як росіяни намагалися повністю оточити Чернігів, як знищили автомобільний міст, як перевозили вантажі у цей період;
— Російські ДРГ у Чернігові: чому росіяни знищили готель «Україна» та стадіон імені Гагаріна?
— Що підштовхнуло росіян до «жесту доброї волі» 29 березня, яку роль у цьому зіграли захисники Чернігова, як ЗСУ планували «Лукашівський котел»?

Прем’єра першого епізоду відбулася 24 листопада 2022 р.

Автор – Андрій Тіток.
Редакторка – Алла Скорик.
Оператори – Микола Іванчик, Олександр Поліщук, Роман Закревський.
Монтаж – Дмитро Сахон.
Звукорежисер — Дмитро Горнов.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 123 | Додав: estet | Теги: документальне кіно, українське кіно, Битва за Чернігів | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2023  »