Головна » 2022 » Квітень » 2 » Як зберігати оптимізм під час війни

Як зберігати оптимізм під час війни
Йде війна. Важко концентруватися на чомусь, крім новин і переживань за рідних, друзів і тих, хто бореться на фронті. Все це виснажує мозок — але ж цього тільки і чекає ворог. Тому не падаємо духом і зміцнюємо ментальне здоров’я!

У війни є своя психологія, і вона складається з інформаційно-психічних атак. За ці дні ми вже неодноразово пережили всі стани психіки. Відразу була ейфорія, підкріплена ненавистю до ворога і гордістю за перемоги ЗСУ. Ми могли не спати, не їсти, функціонувати на повну бойову готовність. Потім пішов спад: тривожність через постійні обстріли, страх і депресія. Потім — знову оптимізм і ейфорія.

Важливо не провалюватися в полярні крайнощі: «все погано» і «завтра все скінчиться». Намагайтеся балансувати посередині.

Мозку складно працювати в такому стані. Допоможіть йому пережити виснаження.

• Спіть при будь-якій можливості. Навіть якщо для цього потрібно випити заспокійливе.
• Пийте воду. Зневоднений організм не може боротися зі стресом. Вода потрібніша за їжу;
• Робіть інформаційні паузи від читання новин;
• Вимкніть режим жалості по всьому матеріальному. Ворог на це розраховує, тому знищує наші інфраструктури. Саме постійна жалість за втраченим ще більше підживлює тривогу і вирубає наш мозок. Ми все відбудуємо!
• Включіться в план «що я зроблю після війни». Це допоможе вашому мозку працювати на ваш порятунок, а не на тихе самознищення;
• Рятуйтеся гумором. Це надійний щит для мозку, щоб трохи знизити гормон стресу — кортизол. Дивіться меми в добірці dev.ua, тіктоки про вкрадені циганами танки, посмійтеся з черг в ІКЕА в загниваючій росії.
• Обійматеся. Говоріть близьким, як любите їх. Такі слова допомагають утримувати сили.
• Ну і найголовніше — вірте в скору перемогу і уявляйте, яку красиву країну ми потім відбудуємо. Україна продовжує впевнено відбиватися, а росія психує і вже всіма ресурсами намагається вивести вас зі спокою і холодного розуму. Не піддаємося!

Як позбутися від почуття провини?

Якщо ми сидимо в тилу, в теплі й комфорті, ми можемо відчувати почуття провини й того, що не робимо нічого корисного. За те, що гинуть мирні люди в іншому місті і за те, що солдати ЗСУ і тероборони ризикують життям, рятуючи нас.

Пам’ятаємо:

• Зберегти своє життя і життя рідних — важливо.
• Продовжувати працювати і діставати гроші армії / волонтерам — важливо.
• Постити в соцмережах правду про війну, підтримувати один одного онлайн, ділитися інструкціями з виживання і контактами волонтерів — важливо.
• Сидіти за компом і допомагати IT-армії «дудосити» російські сайти — теж важливо.
• У невинних смертях винні російські фашисти і їх командування, але ніяк не ви.

Все буде Україна!

За матеріалами

Читайте поради від військового психолога про метод «чотирьох стихій».

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 365 | Додав: estet | Теги: війна, психологія, ментальне здоров'я, оптимізм | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2022  »