Головна » 2023 » Лютий » 21 » Як «Енеїда» І.Котляревського заклала підвалини красного письменства розмовною українською мовою. Цікаві факти.

Добірка цікавих фактів до 225 років від часу видання "Енеїди".

Напевно, мало хто з нас замислювався над тим, яким насправді шедевром є поема І. Котляревського «Енеїда». А це дійсно епохальний твір, якому судилось стати першим твором в українській літературі, написаним народною мовою, яка тоді всіляко пригнічувалася російським самодержавством. Автора «Енеїди» Т. Г. Шевченко назвав батьком нової української літератури.

І. П. Котляревський був одним із перших українських письменників, хто відкрив неперевершену красу рідної мови.

У своїй поемі він використовує усю силу мови і доводить, що кожен народ, зокрема український, існує лише завдяки тісному зв’язку зі своєю культурою, побутом, звичаями, характером.

Більше двох століть ця геніальна поема живе в історії української літератури і досі живить читачів гумором, відвагою, дотепністю та завзятістю її героїв.

Радимо прочитати або перечитати цей твір і отримати справжнє задоволення від читання.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 119 | Додав: estet | Теги: Котляревський І. Енеїда, рідна мова | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2023  »