Головна » 2022 » Липень » 28 » Історія української державності в запитаннях і відповідях

Історія української державності в запитаннях і відповідях
В Україні з’явилося нове державне свято – День Української Державності. Нове свято відзначатиметься щорічно 28 липня.

Історія України – це фактично історія національно-визвольної боротьби українського народу за свою державу. Ця боротьба була спрямована на визволення українського народу з-під іноземного панування та здобуття національної державної незалежності.

У періодизації історії Української держави можна виділити такі періоди її становлення і розвитку:

Перший – Київська Русь, Галицько-Волинська держава.

Другий – Запорозька Січ та Українська козацька держава (Гетьманщина).

Третій – УНР за Центральної Ради, Українська держава за П. Скоропадського, УНР за Директорії та ЗУНР.

Четвертий – сучасна Українська держава.

На жаль, були періоди, коли Українська державність була перервана і її територія перебувала у складі іноземних держав. Політика, яку проводили поневолювачі українських земель, переважно негативно позначалася на етнічній свідомості українців.

Проте українці, як і інші європейські народи, формувалися волелюбними і завжди прагнули мати свою державу, а в часи її відсутності піднімалися на боротьбу за її відродження.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 215 | Додав: estet | Теги: День української державності | Рейтинг: 0.0/0

«  Липень 2022  »