Головна » 2024 » Травень » 15 » Історичний екскурс «Депортація кримських татар. Світ має покарати росію за геноцид». Зустріч з істориком в бібліотеці

«Депортація кримських татар. Світ має покарати росію за геноцид» - під такою назвою відбулась зустріч у Чернігівській обласній бібліотеці для дітей зі співробітником Українського інституту національної пам’яті, відомим істориком Сергієм Бутком.

Історично-пізнавальний захід відбувався у двох форматах : наживо для працівників та дорослих користувачів бібліотеки та он-лайн для бібліотек області та їх читачів.

Присвячений дуже важливій темі з історії одного з корінних народів нашої держави – кримськотатарського. Незабаром, а саме 18 травня, в Україні відзначатиметься трагічна подія – 80-річчя Депортації кримськотатарського народу. Цим заходом ми вшановуємо жертв ще одного російського злочину, а по суті – геноциду.

Верховна Рада України, керуючись положеннями Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, вшановуючи пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року, висловлюючи підтримку кримськотатарському народові, засуджуючи політику тоталітарного режиму щодо утисків кримськотатарського народу, постановила:

1. Визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.
2. Установити в Україні 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
 Якою була російська імперська політика упродовж століть по відношенню до корінного народу Кримського півострову
 Як керівництво СРСР вигадувало причини для здійснення злочину
 З якою метою Сталін розпочав депортацію кримських татар 1944 року
 Які масштаби і моторошні наслідки депортації
 Яка політика України щодо Криму та її корінних народів…

Дізнавайтеся з наданого Сергієм Володимировичем матеріалу «80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національностей». Рекомендуємо використовувати презентацію для проведення заходів у бібліотеках та освітніх закладах.

Категорія: Події | Переглядів: 114 | Додав: estet | Теги: кримські татари, депортація, Бутко С. | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2024  »