Головна » 2024 » Листопад » 7 » Дорогами рідного краю ...



17:09
Дорогами рідного краю ...
Дорогами рідного краю у культурологічну та історичну експедицію днями вирушив колектив Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, організовану нашими давніми колегами і партнерами Чернігівським обласним історичним музеєм імені Василя Тарновського.
Маршрут пролягав через історичні містечка Чернігівщини Остер і Козелець. Здавалося б 70 кілометрів від обласного центра, а повз нас пройшов цілий пласт історії. Розповідь нашого екскурсовода - Самохіної Наталії Євгеніївни, завідувачки науково-освітнього відділу музею, одразу занурила у давні княжі часи, історію правителів Чернігово-Сіверщини, їхню боротьбу за владу, та водночас внесок у культурну і політичну розбудову України.
Селище Остер вразило своєю неперевершеною красою: мальовничими пейзажами, ошатними вуличками та багатовіковою історією, яка дихає з кожної цеглини старовинних будівель. Розташоване в межиріччі Остра та Десни, місто зберегло неповторний шарм давнини.
Юр’єва Божниця, датована 1098 роком, – справжній скарб архітектури, що нагадує про славне минуле цих земель. Церква Воскресіння Христового, Будинок міської управи, будинки братів Цилюриків – кожна з цих споруд має свою унікальну історію та архітектурні особливості.
Виїзд на берег Десни відкрив перед нами ще один дивовижний світ – світ природи. Псьолів острів, що знаходиться на правому березі річки Десни, площею 125 га. Окрасою та гордістю заповідника є дубовий гай з дубами віком від 100 до 300 років. Острів багатий на різноманіття флори та фауни, особливо пернатої. Тут гніздиться біля 116 видів птахів. А озеро Солонецьке, з його прозорою водою і різноманітним водним світом, – ідеальне місце для відпочинку та споглядання природи.
Завершилася подорож відвідинами Остерського краєзнавчого музею, розташованого в колишньому маєтку генерал-лейтенанта В.К. Солонини. Старовинні меблі, кахельні печі та атмосферна обстановка перенесли нас у минуле.
Наступним пунктом нашої подорожі став Козелець – містечко, яке вражає своєю багатою історією та архітектурними шедеврами. Колектив побував і на Покорщині у садибі Дараганів, побачив Будинок полкової канцелярії, Свято-Миколаївську та Вознесеньку церкви.
Найбільш вражаючим моментом експедиції став візит до Собору Різдва Богородиці. Цей величний храм, зведений за ініціативою Наталії Розумовської, є справжньою перлиною українського бароко.
Іконостас собору – це окрема історія. Його розкіш та майстерність виконання вражають навіть досвідчених мистецтвознавців. П'ятиярусна конструкція, виготовлена з липи та прикрашена позолотою, є справжнім шедевром різьбярства. Ікони, написані талановитими майстрами, створюють враження нібито оживають перед очима.
Історія створення собору тісно пов’язана з родом Розумовських. Наталія Розумовська, мати улюбленців імператриці Єлизавети Петрівни, вирішила звести цей храм як знак вдячності Богу за успіхи своїх синів. Собор став не лише місцем молитви, але й родинною усипальницею. Саме тут спочиває Наталія Розумовська у мурованому саркофазі.
Відвідавши Козелець, ми почувалися ніби перенеслися в іншу епоху. Собор Різдва Богородиці, з його величними стінами та розкішним іконостасом, розповідав нам історії століть.
Саме такі подорожі, як наша, допомагають глибше зрозуміти свою історію. Відвідавши Остер та Козелець, ми переконалися, що історія України – це не лише великі битви та державні діячі, але й тисячі маленьких історій невеликих міст, які складають загальну картину.
Неймовірним враженням від подорожі завдячуємо чудовим екскурсоводам - Світлані Пустовгар за захопливу подорож Козельцем та Інні Томилець, яка розкривала для нас таємниці Остра.
Особлива подяка Наталії Євгенівні Самохіній, творцю даного проєкту – «Дорогами рідного краю». Її захоплюючі розповіді та глибокі знання історії зробили подорож незабутньою. Ми висловлюємо щиру вдячність за можливість доторкнутися до історії рідного краю.





Категорія: Події | Переглядів: 54 | Додав: estet | Теги: краєзнавство, екскурсія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0