Головна » 2022 » Серпень » 4 » До 265-річчя художника Володимира Боровиковського

До 265-річчя художника Володимира Боровиковського
4 серпня виповнюється 265 років від дня народження українського живописця, іконописця та портретиста Володимира Лукича Боровиковського (1757-1825).

Мистецтво українського художника-портретиста Володимира Боровиковського має глибокий філософський, естетичний і релігійний сенс.

Митець залишив величезну художню спадщину, яке налічує понад триста творів. Перш за все, живописець повністю реалізувався в різноманітних типологічних структурах портретного жанру. Це і репрезентативні полотна великого розміру, і малоформатні камерні зображення, мініатюри. Віддав данину художник і алегоричним картинам. Боровиковський - автор численних ікон для величезних соборів і невеличких церков, домашніх кіотів.

Цікавим було те, що хоч як би притискали до землі злидні, моральних чеснот художник не втрачав, рівня духовної інтенсивності не знижував. До останку залишався збіднілий маляр вірним одному неписаному правилу: щосуботи двері його помешкання не зачинялися – Володимир Боровиковський подавав милостиню кожному бідакові чи злидарю, який виростав на порозі. Щиро вірив він у прості речі – взаємну любов і самовдосконалення.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 211 | Додав: estet | Теги: Боровиковський В. | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2022  »