Головна » 2020 » Вересень » 11 » Дітям про людей науки. Гіппократ.

Дітям про людей науки. Гіппократ.
Гіппократ народився близько 460 р. до н. е. на острові Кос, Греція. Гіппократ був з роду Асклепіадів — династії лікарів, що вела свій рід від Асклепія — бога медицини. Все своє життя він присвятив медицині. Професія лікаря одна з найдавніших.

Гіппократа сприймають як першого лікаря, який відкинув забобони, легенди й віру, що хвороба надприродна та є породженням божественної сили.

Як реформатор античної медицини, він вперше систематизував відомості про лікарські засоби, узагальнив відомості античної медицини. Гіппократ – перший медик, який поставив вивчення медицини на наукову основу. Йому приписують понад 70 різних творів, що становлять так званий Гіппократів кодекс.

Цікаві факти:

- вважав, що люди винні в тому, що вони хворіють, так як порушують свій режим життя і неправильно харчуються;
- найкращими ліками, на думку Гіппократа, були дієта, загартовування (купання) і фізичне навантаження;
- Гіппократу приписують виділення декількох стадій у хворобі. Одна з найважливіших стадій, за словами Гіппократа, є стадія кризи, після якої людині стає краще або його стан погіршується;
- Гіппократ виділив два способи огляду людей: пальпація (огляд хворого пальцями) і аускультація (прослуховування роботи внутрішніх органів). Ці методи застосовуються до нинішнього дня;
- знав і застосовував для лікування більше 200 лікарських рослин;
- він врятував Афіни від всепоглинаючої чуми, яка майже знищила місто;
- на честь Гіппократа був названий кратер на зворотному боці Місяця;
- імовірно, він помер у місті Лариса, де тривалий час жив і працював, у віці 83 чи 90 років, хоча деякі підрахунки свідчать про те, що він жив понад 100 років.

«Клятва Гіппократа» — вираз, який знає кожна людина.

Клятва Гіппократа за традицією складається всіма лікарями перед початком практики. Вважається, саме Гіппократ є творцем високого морального кодексу лікаря. Кожен лікар, вступаючи на посаду, повинен керуватися певними принципами. Її суть – допомагати й не шкодити – зберігається ще з часів Золотої Доби в Стародавній Греції.

Детальніше за посиланнями:

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 446 | Додав: estet | Теги: Гіппократ | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2020  »