Головна » 2020 » Липень » 28 » День хрещення Київської Русі-України

День хрещення Київської Русі-України
В Україні це свято відзначається щорічно 28 липня у день Святого рівноапостольного князя Володимира – одного із засновників і покровителів нашої державності.

Для нас цей день фіксує і означає кілька принципових понять, а саме:

- спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави;
- неподільність українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри;
- соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці – Києва;
- велика присутність Києва у світовій історії і його цивілізаційний вплив на сусідні землі і народи;
- єдність нашого державного і духовного начала.

Екскурс в історію

За переказами, саме в цей день у 988 році князь Володимир, син князя Святослава, онук княгині Ольги, прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити народ Русі. Князь Володимир поставив перед собою мету об’єднати землі, централізувати владу, і для того необхідна була зміна світогляду. Так як язичництво з його ідолами і жертвопринесеннями не зовсім підходило державним планам князя.

Цікаві факти

- князь Володимир хотів зміцнити територіальну цілісність своєї держави, тому вирішив запровадити єдину релігію;
- Володимир завжди був жорстоким князем, за вірою – язичником, і любив гучні бенкети, втім, після прийняття християнства, дуже змінився;
- святкування Дня Хрещення Русі започаткував президент України Віктор Ющенко у 2008 році на 1020-у річницю;
- у час хрещення в державній скарбниці Києва майже не залишилося монет, тому почали виготовляти перші гривні, відлиті з тих, які вже вийшли з обігу. На гривнях був зображений Володимир з надписом "Володимир на престолі".
- як вважав Володимир, прилучення до християнської віри стане поштовхом для розвитку культури, освіти, виховання високої моралі, поліпшення матеріального добробуту.

Отже, Русь, прийнявши християнство, змогла наблизитися до надбань європейської культури, тим самим поглиблюючи і розвиваючи свою власну.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей вітає всіх християн, для яких цей день є визначним і бажає їм гарного святкування!

Відео. Володимир Великий. Хрещення Русі (укр.) Історія України середніх віків.

Категорія: Цікава історія з бібліотекою | Переглядів: 561 | Додав: estet | Теги: хрещення Київської Русі-України | Рейтинг: 0.0/0

«  Липень 2020  »