Головна » 2020 » Квітень » 27 » Цікава історія з бібліотекою

Цікава історія з бібліотекою
Любі читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує вам новий проєкт «Цікава історія з бібліотекою», щоб довести, що вивчати історію – це не нудно, не важко, а дуже цікаво і захоплююче. В рамках проєкту ми розкриємо теми :
 Галерея історичних портретів «Великі українці»;
 Історичні подорожі «Події. Долі. Люди…»;
 Історичні закладинки «Цей день в історії»;
 Книжкові огляди «Історія на сторінках».

Сьогодні до вашої уваги «історична закладинка» про славетного Володимира Мономаха

27 квітня 1113 року переяславський князь Володимир Всеволодович, прийнявши пропозицію місцевої знаті посісти київський престол, прибув до міста, де його урочисто зустріла делегація на чолі з митрополитом Никифором.

Володимир Мономах був мудрим і розважливим, політично далекоглядним державцем. Відновив централізовану монархію на Русі. Подібно до Володимира Святославича, Ярослава Мудрого, самовладно правив державою. У 1117—1118 рр. Мономах вигнав з Волині Ярослава Святополковича і зосередив у своїх руках владу над усіма руськими землями. Проводив активну зовнішню політику.
Завдяки здібностям дипломата та полководця і за допомогою численних шлюбів своїх синів, дочок та онук, за правління Володимира Мономаха та його сина Мстислава, Русь пережила останній у своїй історії період єдності.

На схилі своїх років Володимир Мономах із задоволенням згадував:

«От коли я жив у Чернігові, я своїми руками стриножив у лісових пущах десятки три диких коней, та ще й доводилося їздити по степу, то також власноручно ловив їх. Два рази тури піднімали мене разом з конем на роги, олень бив мене рогами, лось ногами топтав, а другий колов, дикий вепр зірвав у мене із стегна меч, ведмідь укусив коліно, а рись один раз, скочивши мені на стегна, звалила разом із конем…».

Читайте «Повчання» Володимира Мономаха:

«Володимир Мономах. Історія України середніх віків»:

«Тріумвірат Рюриковичів і правління Мономаха | ЗНО ІСТОРІЯ УКРАЇНИ»

Категорія: Цікава історія з бібліотекою | Переглядів: 626 | Додав: estet | Теги: Володимир Мономах | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2020  »