Головна » 2022 » Квітень » 26 » Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік



14:28
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік
Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
(Ліна Костенко)


26 квітня є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу, що сталася в Україні, на Чорнобильській атомній електростанції. У цей день згадуємо та вшановуємо героїзм пожежників, персоналу, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які мужньо ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС і поклали своє життя, щоб захистити світ.

Що ж сталося 26 квітня 1986 року?

26 квітня 1986 року… 1 година 23 хвилини 47 секунд… З інтервалом у дві секунди на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС лунають два вибухи. В повітря «вириваються» ізотопи. Їхня сумарна радіоактивність становить 50 мільйонів кюрі: в 30-40 разів більше, ніж при вибуху хіросімської бомби!… Виникає пожежа у центральній залі, боротьба з якою триватиме аж до 10 травня! І весь цей час реактор викидатиме в атмосферу величезні дози опромінення…

Місто Прип’ять. До станції подати рукою. І повітря над ним, як напише згодом покійний нині Іван Драч, «дзвенить від радіації». Але прип’ятчанам поки що нічого про це невідомо і вони безпечно прогулюються вулицями міста. Разом із дітьми. І не підозрюють, що саме в ці перші години після вибуху «хапають» божевільні дози радіації, які багатьох з них зведуть з білого світу…

Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію.

Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано.

Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища.

На території України утворилася так звана 30-кілометрова «зона відчуження».

Дізнайтеся ще більше: ТУТ

Пам’ятаємо про Чорнобильську трагедію. Вшановуємо мужність ліквідаторів!




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Події | Переглядів: 440 | Додав: estet | Теги: чорнобильська катастрофа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Квітень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0