Головна » 2023 » Вересень » 20 » Чернігів – місто героїв. Клуб документального кіно

Чернігів – місто героїв. Клуб документального кіно
Тиждень краєзнавства, що триває в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей, присвячений рідному місту – Чернігову, пізнанню його історії, а також важливим подіям сучасності, його героям.

Відвідувачам бібліотечного клубу документального кіно було запропоновано озирнутися на події, що відбувалися на Чернігівщині минулого 2022 року, пригадати, яким був Чернігів у ті важкі часи, коли російські війська почали свій наступ.
У російських планах блискавичного захоплення Києва наприкінці лютого 2022 року Чернігівщині та її обласному центру відводилася роль «північних воріт». Цим напрямком сухопутні війська рф мали швидко просунутися на допомогу основним силам до столиці України. Опір українців на Чернігівщині – і військових, і місцевих жителів зламав усі плани ворога. Завдяки надзвичайним зусиллям і героїчному спротиву наше місто стало непереможним форпостом на шляху ворогів до української столиці.

«Чернігів – місто героїв» – тема сьогоднішнього Клубу документального кіно. Наразі вже вийшло чимало кінострічок про оборону чернігівської землі та про її героїв. Своїм масштабом надзвичайно вражає серіал від телеканалу Суспільне Чернігів «Битва за Чернігів», усі три серії якого просто необхідно подивитися. Це найбільш повна історія оборони Чернігова, знята за спогадами безпосередніх учасників тих подій.

Учасники клубу переглядали та обговорювали другу серію кінострічки «Бій на «Епіцентрі», Ніколюк «віджав» блокпост, бій у Количівці», автором якої є Андрій Тіток, редакторка – Алла Скорик. Фільм викликав емоції, болючі спогади. Та водночас він ще раз показав, якими величезними зусиллями і втратами вдалося звільнити чернігівську землю від ворога і утримати Чернігів. Він нагадав, що кожен з нас повинен не тільки пам’ятати і шанувати наших героїв, а щодня щось робити для нашої перемоги.

Радимо усім передивитися документальні фільми про оборону Чернігова та області у 2022 році та про наших героїв:

Серіал «Битва за Чернігів» (Суспільне Чернігів)

«Відстояли – відстоїмо!» (Новий Чернігів)

БИТВА ЗА ЧЕРНІГІВ | ІСТОРІЯ МІСТА-ГЕРОЯ (Військове телебачення України)

Місто герой — Чернігів, Який він зараз? Як жили люди в окупації, Окремі історії з життя (STORGOM.UA)

Чернігів – місто героїв. Фільм 1 (Телеканал Новий Чернігів)

Журналіст Дмитро Комаров про наслідки військового вторгнення РФ у Чернігові та області (Суспільне Чернігів)

Оборона Чернігова: кістка в горлі окупанта (Національна гвардія України)

Оборона Чернігова (Вставай і знімай)

Жахи Чернігова. 59 загиблих від авіаудару, село зрівняли із землею та згорілі загарбники (STERNENKO)

Як Чернігів чинив опір окупації? | 5 серія Деокупації (Ukraїner)

Бої за Чернігівщину: МОСТИ У ПЕКЛО (Національна гвардія України)