Головна » 2024 » Листопад » 19 » «Боротьба за свободу триває». Клуб документального кіно



12:27
«Боротьба за свободу триває». Клуб документального кіно
1000 днів кожна українська родина проживає в реаліях повномасштабної війни. Днів, сповнених болю і надії, підтримки і відчаю, жертовності і подвигу. 1000 днів запеклої боротьби за свободу.

Саме прагненням бути вільними і боротися за волю ми докорінно відрізняємося від росії. Ця тоталітарна держава з імперською політикою постійно робила і робить все можливе, щоб перетворити Україну на свою колонію. Проте ми прагнемо свободи і, якщо хтось її обмежує чи зазіхає, ми боремося за неї. Так відбувається зараз у російсько-українській війні. Так було на Майдані у 1990 році – Революція на граніті, що мала велике значення для проголошення Незалежності 1991 року. Так було на Майдані 2004 року – Помаранчева Революція. Так сталося 21 листопада 2013 року, коли мирні протести свідомих українців переросли у Революцію Гідності.

1000 днів від початку повномасштабної війни та Революція Гідності – саме ці надважливі для України та українців теми висвітлювалися у документальних стрічках та обговорювалися учасниками Клубу документального кіно в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей.

«Якби не Революція Гідності, якщо б ми тоді не підняли повстання, думаю, ми б давно вже програли і перетворилися на країну-зомбі типу Білорусі, яка, хоч і має якісь атрибути держави, прапор, герб, але по суті є частиною російської імперії. Значна частина наших людей розділила б долю чоловіків на окупованих територіях, яких женуть в якісь російські збройні формування і намагаються загнати на війну. А війна, безумовно, була б уже десь далі, десь на кордонах Польщі, країн Балтії і Фінляндії», - зауважив учасник Революції Гідності, військовослужбовець ЗСУ, журналіст, колишній народний депутат Ігор Луценко.

«Повномасштабне вторгнення відкрило очі багатьом, хто ще вірив у компромісні рішення, у можливість домовитися з агресором. Відповідно, стало очевидно, що боролися на Майдані ми не з внутрішнім диктатором — Януковичем і Ко, а що це був перший потужний бій проти агресії Росії, яка повністю керувала тогочасною владною верхівкою України. Наша перемога в цьому бою зберегла нам державність, свободу, тож тепер ми маємо що відстоювати і маємо можливість оборонятися…», - вважає заступниця генерального директора з розвитку та культурно-просвітницької роботи Музею Майдану Ольга Сало.

Проводячи паралелі між сьогоднішніми реаліями та подіями 11-річної давності, стає зрозумілим, що сила українців – в єдності. І тільки разом, гуртом ми можемо здолати підступного ворога. Схиляємо голови, вшановуючи подвиги героїв російсько-української війни. шануючи наших захисників і захисниць, ми повинні робити все можливе для підсилення оборони нашої найпрекраснішої рідної країни. Разом до Перемоги. Боротьба за свободу триває.

Клуб документального кіно рекомендує матеріали та відео:

 Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності: https://www.maidanmuseum.org/uk
 Як зрозуміти Майдан: книжки, фільми та поезія на тему Революції гідності
http://surl.li/govvcl
 "Повстання проти тиранії та імперіалізму". Спогади діячів культури та журналістів до десятої річниці Революції Гідності http://surl.li/hdvbrf
 1000 днів війни в цифрах: рекордні повітряні тривоги, втрати, кількість потерпілих цивільних, нарощування ОПК http://surl.li/fvfdkf
 1000 днів широкомасштабної війни: мілітарі історик назвав знакові події
http://surl.li/lepebf

Відео:

 Завдяки чому переміг Євромайдан❗❓ | Історична правда

 Небесна сотня – перші герої російсько-української війни

 #Майдан - 20.02.2014 - Як це було

 МАЙДАН. Шість літер нашої свободи




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Події | Переглядів: 17 | Додав: estet | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0