Головна » 2024 » Червень » 10 » Бібліотечний форум: Діалог заради єднання

Бібліотечний форум: Діалог заради єднання
З 7 по 9 червня 2024 року в Одесі відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю "ОдесаБібліоСаміт", яка зібрала фахівців бібліотечної сфери з усієї України та зарубіжжя.

Учасники конференції мали можливість поглибити свої знання та обмінятися досвідом у межах п'яти ключових напрямків роботи:

1. "Бібліотечно-інформаційна діяльність та сучасні освітньо-інформаційні технології: теорія і практика"
Цей напрямок охопив широкий спектр питань, пов'язаних з використанням новітніх технологій у бібліотечній роботі.
Учасники ділилися досвідом впровадження електронних послуг, онлайн-ресурсів та інноваційних методів роботи з користувачами.
Обговорювалися також питання інформаційної грамотності та медіаосвіти в сучасному суспільстві.

2. "Бібліотеки в умовах воєнного стану: досвід подолання викликів та загроз"
Цей напрямок був присвячений актуальним викликам, з якими стикаються бібліотеки в умовах війни. Учасники ділилися досвідом збереження бібліотечних фондів, забезпечення доступу до інформації для користувачів, а також організації роботи бібліотек в умовах воєнної цензури та обмежених ресурсів.
Обговорювалися також питання психологічної підтримки користувачів та бібліотекарів в умовах стресу.

3. "Бібліотечні ініціативи та партнерства: досвід, потенціал, успішні практики"
Цей напрямок фокусувався на важливості співпраці бібліотек з різними інституціями та організаціями.
Учасники ділилися досвідом реалізації спільних проектів, програм та заходів, спрямованих на розвиток читання, популяризацію книги та культурну просвіту.
Обговорювалися також питання пошуку партнерів та ефективного налагодження співпраці.

4. "Культура книги і читання: історія та сучасність, підходи та методи"
Цей напрямок був присвячений актуальним питанням розвитку культури книги та читання в Україні.
Учасники ділилися досвідом роботи з різними категоріями читачів, популяризації української книги, а також збереження та вивчення книжкової спадщини.
Обговорювалися також виклики, з якими стикається культура читання в сучасному світі, та шляхи їх подолання.

5. "Безбар’єрне середовище в публічній бібліотеці: комфорт для кожного"
Цей напрямок, який проходив за модераторства Юліани Амельченко, був присвячений створенню безбар'єрного середовища в публічних бібліотеках.
Заступник директора Чернігівської обласної бібліотеки для дітей Лариса Казакова представила доповідь "Кроссекторальна співпраця Чернігівської обласної бібліотеки для дітей", в якій, зокрема, поділилася досвідом бібліотеки у налагодженні партнерських відносин з різними секторами суспільства, зокрема з органами влади, освітніми закладами, громадськими організаціями, культурними інституціями та приватним сектором.

Досвід Чернігівської обласної бібліотеки для дітей свідчить про те, що кроссекторальна співпраця може бути потужним інструментом для:
• розширення аудиторії та послуг бібліотеки;
• реалізації інноваційних проектів;
• залучення додаткових ресурсів;
• підвищення ролі бібліотеки в житті громади.

Учасники конференції високо оцінили досвід Чернігівської бібліотеки для дітей та висловили зацікавленість у його вивченні та впровадженні у власній роботі.
Участь у "V ОдесаБібліоСаміт" стала для Чернігівської обласної бібліотеки для дітей цінною можливістю:
• поділитися своїми досягненнями з колегами з усієї України та зарубіжжя;
• ознайомитися з кращим світовим досвідом роботи бібліотек;
• налагодити нові партнерські зв'язки.

Бібліотека й надалі буде активно розвивати кроссекторальну співпрацю, адже впевнена, що це запорука її успішного розвитку та вагомого внеску у культурне та духовне життя Чернігівщини.

Категорія: Події | Переглядів: 59 | Додав: estet | Теги: кроссекторальна співпраця, Казакова Л. | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2024  »