Головна » 2020 » Травень » 13 » 100 геніїв сучасності: Український художник Іван Марчук

100 геніїв сучасності: Український художник Іван Марчук
12 травня виповнилось 84 роки українському живописцю – Іванові Марчуку. Його називають одним із геніїв сучасності, він створив тисячі творів мистецтва та винайшов власну техніку – пльонтанізм.

За радянських часів через постійні переслідування з боку КДБ художник був вимушений тимчасово емігрувати за кордон і повернувся в Україну в 2011 році. Саме він став єдиним українцем, що потрапив до рейтингу «100 геніїв сучасності» британської газети Telegraph у 2007 році.

Давно народного художника України шанують, називаючи «маестро найвищого престижу». Але, знаєте, про що він найбільше шкодує? Зовсім не про марнославство. Навіть не про змарновані десятиліття в Совку, не про роки вигнання, проведені на чужині. Невтомний митець скаржиться, що у нього… лише дві руки.

Іван Марчук про себе

 Моє ім’я розійшлося по світу. Я мріяв про це.

 Вперше усвідомив себе [митцем] вже серйозно в 7-му класі. До того я бавився, як і всі діти. Правда, не було чим малювати: олівців нема, акварелі нема, нічого не було. Були квіти. Якщо щось кольорове намалювати, то тими квітами малюєш, пелюстками.

 …коли десь виїжджаю на землю тиху українську – ну на кожному кавальчику бачу чудо. Ну, от що значить: люди дивляться, а художник бачить.

 Бути художником – це значить бути людиною. Вона, людина, є для того, щоб залишити слід за собою. Якщо ти справді обдарований художник, то залишаєш дуже багато. Бо життя коротке, а мистецтво вічне, кажуть.

 Я з дитинства дуже бунтарна людина, дуже. Я люблю понад усе свободу, волю.

 Я, як писали, «вічний мандрівник, прикутий до мольберта», ото я такий. Так все життя прожив. Я не міг відпочивати, направду, не міг. Поки ще є очі, є руки, в тілі – бачиш – малюють. Така звичка, такий режим, і тому я багато зробив. Я ж не жив, я ще не жив, я працював.

Надихайтеся неймовірними картинами Майстра!

Дізнавайтесь ще більше про Івана Марчука!

 Хто такий Іван Марчук?

 Іван Марчук. Світотворець клаптиків на 75 см
 Іван Марчук - визнаний світом геній з Тернопільщини

Відео:

 Хто такий Іван Марчук?

 Іван Марчук про своє життя, останню виставку і неіснуючий музей

 Один зі 100 геніїв сучасності художник Іван Марчук – про творчість, гроші, нинішню владу

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 565 | Додав: estet | Теги: Художник, Марчук Іван | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2020  »