Головна » Статті » Екологічна сторінка для сімейного читання
Екологія Чернігівщини: "В Мезинському парку магнолії квітують двічі на рік"
Серед колекції дерев біля центрального офісу Мезинського НПП зростають екзотичні види та гібриди магнолій, зокрема магнолія Суланжа та магнолія Лебнера. Вони були висаджені ще у 2007 році під час закладання дендрарію біля офісу парку у Свердловці.

У середині серпня цього року у 2 дерев магнолії Суланжа спостерігається вторинне квітування. Великі пурпурові та блідо-фіолетові квітки радують око співробітників та гостей парку. Це явище не можна назвати аномальним, але воно є цікавим з точки зору біології та певною відповіддю рослин та кліматичні зміни, які спричинені погодними умовами. Так, надмірно спекотний початок літа, прохолодна та волога його середина змінилися новим досить теплим періодом серпня, і на гілках невеликих дерев магнолії Суланжа починають розвиватися квіткові бруньки, що поступово розкриваються.
З наукової точки зору, магнолія Суланжа (Magnolia х soulangeana) є гібридом магнолії оголеної (родом з Японії) та магнолії лілієквіткової (родом з Східного Китаю), який було виведено у Франції у 1820 році. На сьогодні ця магнолія є досить широко культивованою в світі.
Рослина являє собою дерево або чагарник висотою до 5 метрів. Кора стовбура гладка, сіра, гілок – сірувато-коричнева з восковим нальотом, молоді пагони коричнево–оливкові, злегка опушені. Листя велике, оберненояйцеподібної форми. Квітує у травні, до появи листя або одночасно з його розпусканням. Квітки великі, келихоподібні, до 15-20 см у діаметрі, з пелюстками забарвленими від ніжно-рожевого (форма Alexandrina) до темно-пурпурного кольору (форма RusticaRubra), приємно солодкуватого аромату.
Технологія вирощування магнолій Суланжа в умовах Чернігово-Сіверщини передбачає родючі, помірно зволожені, злегка кислі ґрунти, освітлені, сонячні, захищені від протягів ділянки. Рослини є недостатньо зимостійкими, а тому в холодний період року потребують вкриття кореневої системи та надземної частини листям, тирсою та агротканиною. Дотримання певних агротехнологічних вимог дозволяє з успіхом вирощувати магнолії навіть на території Новгород-Сіверського Полісся, яке за природно-кліматичними умовами є найбільш суворим з поліських регіонів України.

В ландшафтному дизайні деревця магнолії прекрасно виглядають як одиночні або групові посадки на фоні газону, у вигляді алей або у композиціях, прикрашаючи партерний план території. Магнолії Суланжа – це досить цінні рослини для надання екзотичності будь-якому саду.




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Екологічна сторінка для сімейного читання | Додав: estet (15.01.2014)
Переглядів: 1808 | Теги: магнолії, Мезинський парк, Екологія Чернігівщини | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Форма входу
Логін:
Пароль:
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0