Головна » Статті » Екологічна сторінка для сімейного читання
Екологія Чернігівщини: "Тюльпанове дерево - у Мезинському парку"
До 90-річчя створення Коропського району колекція дерев біля головної садиби Мезинського НПП у с.Свердловка поповнилася новим екзотичним деревом ліріодендроном тюльпановим (Liriodendron tulipifera).

Висаджене тюльпанове дерево було привезено з садівничої фірми «Ірбіс», а до неї воно потрапило раніше з Голландії, повідомляє начальник відділу науки Мезинського НПП Ю.О. Карпенко.
У перекладі з латиниці назва дерева означає «дерево-ліра», а тюльпановим його називають за пахучі квіти жовтогарячого кольору, які зовнішнім виглядом нагадують тюльпани. Ці дерева досить незвичайні у багатьох випадках. Так, на кінцях його гілок наприкінці весни розпускається бокаловидні квіти-тюльпани, а листки сидять на довгих черешках та представляють собою трилопатеву листову пластину з усіченою центральною часткою. Сама рослина є близькою родичкою магнолії.
З точки зору біології, ліріодендрон тюльпановий – це велике дерево з широкою пірамідальною кроною, сягає 25-35 метрів заввишки і 15-20 метрів завширшки. У неї світло-зелений приємний колір листя влітку, змінюється на не менш красивий золотисто-жовтий восени. Коли опадає листя, на дереві з'являються плоди у формі ялинової шишки розміром до 7,5 см. Кора у рослини світла, гілки бурі і при надломі виділяють приємний аромат.

Тюльпанові дерева практично не вражаються шкідниками і хворобами, хоча на відміну від інших, вони крихкі. Здатні переносити морози, але не сильні. Так, молоді дерева вже при – 20 °С можуть примерзнути й затримати цвітіння на кілька років, потребують укриття, а дорослі ліріодендрони витримують пониження до –25 °С і короткочасні –30 °С.
Дерево-ліра дуже добре уживається з іншими рослинами, а також витримує спеку. Це одне із найкращих варіантів паркових дерев. Дерево робить велику шатроподібну крону, яка може влітку захищати людей від сонця.

На батьківщині, у Північній Америці, тюльпанове дерево може виростати до 60 метрів, але у наших умовах виростає до 40 метрів. До України це дерево потрапило у 1900 році, воно є досить довговічним, зокрема у наукових джерелах описують, що дерево живе близько 500 років




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Екологічна сторінка для сімейного читання | Додав: estet (15.01.2014)
Переглядів: 1561 | Теги: тюльпанове дерево, Мезинський парк, Екологія Чернігівщини | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Форма входу
Логін:
Пароль:
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0