Головна » Файли » Краєзнавчі дайджести
«Два рядки до Національного Гімну» (175-й річниці від дня народження Миколи Вербицького)
[ Викачати з сервера (33.7 Kb) ] 02.11.2018, 12:37
«Два рядки до Національного Гімну» - це назва 32-го випуску Краєзнавчих дайджест-читань, підготовлених Чернігівською обласною бібліотекою для дітей. Видання присвячене 175-й річниці від дня народження автора тексту Національного Гімну України Миколи Вербицького.
Життя і творча діяльність письменника, історика, педагога, літературознавця пов’язана з Чернігівщиною. У дайджесті «Два рядки до Національного Гімну» міститься детальна біографічна довідка: походження родини Антіохів-Вербицьких, навчання Миколи Вербицького у Київському і Петербурзькому університетах, вчителювання у Полтаві і рідному місті, фактичне заслання у Рязань і Орел, повернення до Чернігова.
У випуску Краєзнавчих дайджест-читань проаналізовано творчі стосунки письменника з Володимиром Антоновичем, Марією Заньковецькою, Леонідом Глібовим, родинами Лизогубів і Рашевських, а також Борисом Грінченком, Михайлом Коцюбинським, Григорієм Коваленком, Володимиром Самійленком, Михайлом Жуком, Миколою Вороним.
Окремий розділ видання – історія створення «української Марсельєзи», поезії «Ще не вмерла Україна…». У брошурі опубліковані й інші вірші Вербицького.
У виданні «Два рядки до Національного Гімну» міститься список рекомендованої літератури, присвяченої Миколі Вербицькому.
https://ru.calameo.com/read/004098625a1147800fc3f
Категорія: Краєзнавчі дайджести | Додав: estet | Теги: краєзнавчі дайждести, Вербицький
Переглядів: 688 | Завантажень: 24 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Інформація

Анонси

Форма входу
Логін:
Пароль:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0