Головна » 2022 » Жовтень » 4 » Практичні поради під час війни: Що робити, якщо натрапили на покинуту тваринку



13:02
Практичні поради під час війни: Що робити, якщо натрапили на покинуту тваринку
Варто пам’ятати, що під час війни страждають абсолютно всі, зокрема і домашні улюбленці. Часто виникають ситуації, коли тваринки з тих чи інших причин опиняються у скрутному становищі, коли їх залишають напризволяще недобросовісні господарі, губляться під час евакуації або ж коли господарі просто гинуть від рук окупантів.

Ситуації бувають різні: деякі домашні тварини можуть опинитися просто на вулиці, голодні, під обстрілами ворожих ракет та снарядів. А буває і таке, що звірятка опиняються у пастці, в замкнених будинках та квартирах, без доступу до будь-якої їжі та води.

Якщо ви помітили десь заблоковану у квартирі тварину чи чуєте жалібні звуки із замкнених домівок, необхідно діяти рішуче, аби врятувати невинне звірятко. Найперше, що слід зробити — це напоїти та нагодувати тварину.

Ось пам’ятка від зоозахисників UAnimals:

 повідомте поліцію та спробуйте зв’язатися з власниками квартири;
 найшвидший метод — викрутіть чи вибийте дверне вічко. Через тонку трубку налийте воду, засипте їжу;
 альтернативний метод — висвердліть дірку в стіні. Годуйте тварину так само через трубку;
 аби звільнити тварину з приміщення, зробіть отвір у стіні, щоб вона могла вийти;
 або, як більш законна альтернатива, розшукайте власників і, за їх дозволу, у присутності їхніх представників та поліції, намагайтесь відчинити замок.
 Також деблокувати тварину із замкнутого приміщення можуть допомогти волонтери.


Загалом, той самий принцип - НАПОЇТИ, НАГОДУВАТИ, ПРИВЕСТИ У БЕЗПЕЧНЕ МІСЦЕ - стосується і загублених тварин, яких ви можете зустріти просто на вулиці.

Звісно ж, якщо у вас є можливість забрати звірятко з собою та подбати про нього, це неодмінно треба зробити. А якщо такої можливості немає, то слід звернутися до волонтерських зоозахисних груп.

Ось кілька з них:

Kyiv Animal Rescue Group (Київ) — приймають виклики в екстрених випадках, коли для порятунку тварини потрібне спеціальне спорядження: наприклад, її затиснуло або вона зірвалася з висоти;

UAnimals (Україна) — допомагають інформаційно та займаються збором коштів на допомогу тваринам, можуть зорієнтувати про місцезнаходження найближчих притулків;

Домівка врятованих тварин (Львів) — допомагають тваринам переселенців та біженців, які поїхали за кордон і залишили в Україні своїх улюбленців, шукають волонтерів, що можуть взяти тварин на перетримку;

Допомога українським тваринам (Україна) — волонтерська спільнота у Facebook, яка допомагає тваринам, які потрапили у скрутне становище, наприклад, шукають корми, прихисток, ліки, способи транспортування тощо.




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Корисно знати | Переглядів: 196 | Додав: estet | Теги: тварини під час війни, практичні поради | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Жовтень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Форма входу
Логін:
Пароль:
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0