Головна » 2022 » Вересень » 23 » Історичний репортаж «Чернігівщина у вогні 1941-1943»: зустріч з представником Українського інституту національної пам’яті С.Бутком

14:42
Тиждень краєзнавства «Чернігівська мозаїка», який проходив в бібліотеці і був присвячений Дню міста, – завершено.

Сьогодні відбулася зустріч з чернігівським істориком, представником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Бутком.

Розмова йшла про вигнання нацистів з Чернігівщини у 1943 році. Як проходила ця військова операція на території нашого міста і області, скільки загиблих було і, взагалі, чи є така можливість їх відстежити і створити Книгу пам’яті загиблих Чернігівщини, які прорахунки і чи можливо їх було уникнути в ході вигнання??? Ці і багато інших питань було обговорено в ході розмови-діалогу.

Доповідач детально пояснив принципи роботи їхнього Інституту, про те, що історичні події ніхто не намагається приховати чи відмінити. Що основний принцип роботи і полягає саме в трактовці події, що відбувалися або відбуваються в нашій країні. Адже паралелі між минулим і сьогоденням – дуже відчутні. Якщо уважно аналізувати все що було і відбувається сьогодні, дуже гарно видно, що по суті ні технології, ні правила (особливо війн і все, що з ними пов’язано, як то економічна, політична і інформаційна складова) не змінилися.

Тому присутні дійсно були занурені в історичний репортаж «Чернігівщина у вогні» Сергія Бутка, який, як завжди був переконливим і цікавим співрозмовником, і з задоволенням відповів на запитання слухачів.

Розмова супроводжувалася слайд-презентацією. Емоції, викликані почутим, можна викласти фразою нашої колеги: «Побільше б таких зустрічей».

І цим підводимо підсумок. Чернігівська обласна бібліотека для дітей вдячна Інституту національної пам’яті за співпрацю і надану можливість доторкнутися до правди.

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Категорія: Події | Переглядів: 191 | Додав: estet | Теги: Чернігівщина, Бутко С., ІІ світова війна | Рейтинг: 0.0/0
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

директор бібліотеки
Тамара Клюй