Головна » 2024 » Серпень » 29 » 29 серпня – День Пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.



13:55
29 серпня – День Пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Нагадаємо, що День пам’яті держава започаткувала в 2019 році саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня став соняшник.

28 та 29 серпня у всій країні відбувається Всеукраїнська акція «Сонях» з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців, що загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Чернігівська обласна бібліотека для дітей долучилась до акції «Сонях пам’яті» та організувала виставку «Вони загинули за Україну».

Видання виставки нагадують суспільству про те, що російсько-українська війна триває, і не можна забувати про тих, хто зі зброєю в руках захищає рідну землю і нас. Чимало книг присвячені Іловайській трагедії, яку потрібно пам’ятати. Радимо звернути увагу на нові надходження. Це громадсько-політичне видання у двох частинах «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії». Автор Роман Зіненко, колишній морський піхотинець, доброволець батальйону «Дніпро-1», був в Іловайську з 18 серпня і до виходу з оточення. Жанр: нон-фікшн.

Два томи «Війни, якої не було» – це хроніка. По днях, з 7 до 31 серпня, розписана іловайська операція. Хроніки ґрунтуються на спогадах близько семисот бійців і офіцерів, журналістських розслідуваннях, фотографіях, відео, звіті тимчасової слідчої комісії Верховної ради. Переважна більшість зібраних автором фактів у книжках була оприлюднена вперше. Наприклад, до того мало хто знав обставини, як російські військовослужбовці Руслан Ахметов і Арсеній Ільмітов потрапили у полон під Іловайськом. У книзі розповідається, хто їх захопив, за яких обставин і що з ними сталось під час виходу «коридором». У двотомнику–розслідуванні немає відповіді, хто винен. Лише те, як це було.

«Чому так було? Що спонукало до того, щоб так було? Це питання, на які мають відповісти інші люди. Слідство зібрало більше, ніж я. 250 томів справи, але, на жаль, поки вони засекречені», – казав у 2019 році Зіненко.
Радимо також звернути увагу на суспільно-політичне видання «Хроніка війни. 2014-2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська». Автори Дар’я Бура та Олександр Красовицький.

Перший том «Від Майдану до Іловайська» тритомника «Хроніка війни. 2014 – 2020» охоплює період з кінця лютого 2014 року до перших днів вересня 2014 року. Сухі інформаційні рядки зведень проілюстровані свідченнями безпосередніх учасників подій, процитованих з книг-хронік, що вийшли раніше у видавництві «Фоліо». Долучені спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, про новітніх героїв, хто заплатив найдорожчу ціну за спокій і добробут українців.

Важливо розповідати про загиблих героїв, щоб діти, молодь та дорослі дізнавалися про подвиги людей, які боролися за свободу і незалежність своєї країни. Пам'ять про загиблих героїв допомагає усвідомити цінність життя, важливість боротьби за свободу своєї країни та вдячність до тих, хто пожертвував собою заради інших. Вічна шана і пам’ять Героям!




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Події | Переглядів: 33 | Додав: estet | Теги: захисники України, день пам'яті, соняхи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Серпень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 2
Користувачів: 1
estet